Εβδομάδα Αλληλεγγύης για τους Πρόσφυγες

Η ζωή είναι για να μοιράζεσαι και να προσφέρεις. Από το λίγο, το παραπάνω ή το πολύ. Μια Εβδομάδα Αλληλεγγύης για τους Πρόσφυγες ίσως δεν είναι αρκετή, αλλά είναι κάτι.

Από τη Δευτέρα 7/11 λοιπόν έως και την Παρασκευή 11/11, συγκεντρώνουμε στο σχολείο μας τα παρακάτω είδη, προκειμένου να υποστηρίξουμε τους πρόσφυγες που φιλοξενούνται στον χώρο στο Σχιστό!

- Καθαρές κουβέρτες σε καλή κατάσταση
- Μπουφάν, χοντρά ρούχα και παπούτσια σε καλή κατάσταση για κάθε ηλικία
- Κάλτσες για μικρούς και μεγάλους
- Γυναικεία και παιδικά κολάν
-Παπούτσια χειμερινά - αθλητικά (για γυναίκες και άντρες από μικρές ηλικίες έως και ενήλικες)
-Οτιδήποτε για πολύ μικρά παιδιά (καροτσάκι, λίκνο, καλάθι μεταφοράς βρεφών)

Βασική προϋπόθεση να είναι καθαρά, όχι σχισμένα και γενικώς καλοδιατηρημένα. Όποιος θέλει να προσφέρει κάτι, το βάζει σε σακούλα, γράφει απ΄έξω τι περιέχει η σακούλα και το φέρνει στα σχολεία μας μεσημέρι από 1.15 έως και 2.30.Όσα εφόδια συγκεντρωθούν θα μεταφερθούν στον χώρο του Σχιστού το Σάββατο 12/11.

Σύλλογος Διδασκόντων και Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων 13ου και 21ου Δ.Σ. Κερατσινίου. Με αγάπη.342

• Κατηγορία Προγράμματα