«η τσάντα στο σχολείο»

786υΌλοι έχετε ακούσει για την πρωτοβουλία «η τσάντα στο σχολείο». Την ακούσαμε κι εμείς και λέμε να τη δοκιμάσουμε.

Το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας λοιπόν, τα παιδιά δε θα έχουν σχολικές εργασίες στο σπίτι για την Τρίτη 20/02.

Ελπίζουμε να ευχαριστηθούν την ανεμελιά και να επιστρέψουν δριμύτερα.

Υ.Γ. Εννοείται ότι οι τσάντες θα έρθουν στο σπίτι και θα περιμένουν την Τρίτη το πρωί.

Σας υπενθυμίζουμε μερικές από τις δωρεάν εκδηλώσεις των ημερών:

Σάββατο 17/02 • Το Κυνήγι του Χαμένου Θησαυρού 11π.μ. Ο Δήμος και η Ένωση Κρητών "Το Αρκάδι" μας καλούν να ανακαλύψουμε τον Χαμένο Θησαυρό του ξακουστού κλέφτη Αλή Μπαμπά. Θ΄ ακολουθήσει πάρτι στο πρώην Δημαρχείο Δραπετσώνας. Δηλώσεις συμμετοχής στη σελίδα της Ένωσης Κρητών στο facebook.

Κυριακή 18/02 • Συναυλία με την Πέννυ Μπαλτατζή, πλατεία Κύπρου 8 μ.μ. Από τις 11.00 ως τις 16.00 την Κυριακή της Αποκριάς το Πάρκο Σταύρος Νιάρχος κινείται σε ρυθμούς καρναβαλιού με DJ set, λατινοαμερικάνικους ήχους και ορχήστρες κρουστών. Ακόμη: εργαστήρια face pain&ng και αναζήτηση του Βασιλιά καρνάβαλου.

Καθαρά Δευτέρα 19/02 • Την Καθαρά Δευτέρα, πετάμε τον χαρταετό σε δύο μεγάλα πάρκα του δήμου και δοκιμάζουμε τα κεράσματα του Δήμου. Πολυχώρος Λιπασμάτων και Πάρκο Σελεπίτσαρι 10π.μ.